Mandarínky zo stromu priamo na Váš stôl do 24 hodín

Mandarínkové plantáže našich dodávateľov sa nachádzajú v Národnom parku delty rieky Neretva chránené UNESCOm. Pre toto územie je charaktistické čisté životné prostredie, keďže v okruhu niekoľko sto kilometrov nie je žiadny ťažký priemysel, ktorý by svojimi exhalátmi znečisťoval ovzdušie a pôdu. Ramsajská konvencia o ochrane močiarov od r. 1993 zaručuje tomuto územiu, z dôvodu výskytu viac ako 300 druhov vtákov, prísny zákaz používania akýchkoľvek chemických postrekov. Priemerná ročná teplota v tomto území je približne 15,4°C a ročne je v Dalmácii viac ako 113 slnečných dní vďaka čomu je Dalmácia výnimočným stredomorským územím.

Výnimočnosť štiav Dalmatinske je v tom, že ako jediní lisujeme mandarínky celé aj s kôrou, čím uchovávame v šťave podstatne viac vitamínov, antioxidantov a najmä vlákniny. Citrusy spracovávame na Slovensku do 48 hodín od zberu, aby sme tak zachovali ich maximálnu kvalitu. Šťava neobsahuje žiadne pridané látky a na ich konzerváciu sa používa prietokový pasterizér nastavený na šetrnú pasterizáciu (do 75°C). Všetky varianty, ktoré máme (6 chutí) majú ako základ mandarínkovú šťavu s kôrou a sú do nich pridávané 100% šťavy z rôznych ovocí (zameriavame sa najmä na superpotraviny v BIO kvalite) ako Rakytník, Zázvor, alebo v práškovej forme ako Kurkuma (BIO) alebo Matcha – zelený čaj (Japonský, ručne zberaný v BIO kvalite).

Neretva

Mandarínkové plantáže sa nachádzajú v Národnom parku delty rieky Neretva chránené UNESCOm. Pre toto územie je charaktistické čisté životné prostredie, pretože v okruhu niekoľko sto kilometrov nie je žiadny ťažký priemysel, ktorý by svojimi exhalátmi znečisťoval ovzdušie a pôdu. Ramsajská konvencia o ochrane močiarov od r. 1993 zaručuje tomuto územiu z dôvodu výskytu viac ako 300 druhov vtákov prísny zákaz používania akýchkoľvek chemických postrekov. Priemerná ročná teplota v tomto území je približne 15,4°C a počet slnečných dní v roku je 113dní/rok, z tohto dôvodu ide o mediterárne výnimočné územie.

delta rieky neretva

Protokoly o skúškach

Protokol o skúške
mandarínky kusové