Neretva

Mandarínkové plantáže sa nachádzajú v Národnom parku delty rieky Neretva chránené UNESCOm. Pre toto územie je charaktistické čisté životné prostredie, pretože v okruhu niekoľko sto kilometrov nie je žiadny ťažký priemysel, ktorý by svojimi exhalátmi znečisťoval ovzdušie a pôdu. Ramsajská konvencia o ochrane močiarov od r. 1993 zaručuje tomuto územiu z dôvodu výskytu viac ako 300 druhov vtákov prísny zákaz používania akýchkoľvek chemických postrekov. Priemerná ročná teplota v tomto území je približne 15,4°C a počet slnečných dní v roku je 113dní/rok, z tohto dôvodu ide o mediterárne výnimočné územie.

Ako to všetko začalo

Všetko sa to začalo pred 20 rokmi, keď som pôsobil ako prezident Futbalového klubu Košice – Barca a zúčastnil som sa sústredení v Sučuraji na ostrove Hvar s našimi športovcami.

Ostrov mi ihneď padol do oka a následne v roku 2007 som sa rozhodol, že na tomto prekrásnom mieste chcem stráviť viac ako len dovolenku. Šiel som za svojím snom a na pláži, v malebnej zátoke Blace, som vybudoval apartmánový komplex.

Za tie roky som mal možnosť objaviť prírodné bohatstvo tohto regiónu a pritom vznikol aj príbeh lisovania nášho domáceho olivového oleja (október – november), zberu mandarínok (september – december), zberu citrónov (september – január), pomarančov, grepov, kumkvatov, kivi aj granátových jabĺk.

Následne sme začali z týchto plodov, keďže sú bez chemických postrekov, vyrábať v domácich podmienkach sirupy a čerstvé lisované šťavy s kôrou, ktoré sme šetrne pasterizovali. S odstupom času môžem zhodnotiť, že vďaka našim šťavám, sme si celá rodina vybudovali výbornú imunitu.

Dalmatínske produkty, ostrov Hvar
Prírodné Dalmatínske produkty

Postupne som sa zoznámil aj s ďalšími produktami, ktoré sú vďaka čistému ovzdušiu a panenskej prírode, v mimoriadnej kvalite. Sú to produkty z medu, sušené figy, ručne ťažená stonská soľ, domáce džemy, levanduľa, bobkový list a nespočetné množstvo liečivých bylín, ktorý sa v týchto klimatických podmienkach nadmieru darí.

Koncom roka 2019 som sa rozhodol podeliť sa s týmito kvalitnými prírodnými produktami aj s ľuďmi nielen z môjho okolia a tak vznikla spoločnosť Dalmatinske, a.s. Košice, ktorá tieto produkty bude dodávať do obchodnej siete FRESH Plus Košice.

Dalmatínske produkty

Slnkom zaliate pobrežie, nedotknutá príroda a jedinečné klimatické podmienky, to je Dalmácia a jej prírodné bohatstvo.

Ekologické pestovanie, plne rozvinutá chuť dozretých plodov, ručný zber a okamžité, šetrné spracovanie pôvodnými technológiami.

Takto by sme v jednej vete zhrnuli, naše úsilie vyprodukovať a ponúknuť Vám, to najlepšie s využitím darov úrodnej zeme stredomorského podnebia.

Pri kúpe mandarínok takmer všetci myslíme len na ich chutnú dužinu a šupku z nich väčšinou vyhadzujeme. Vedeli ste však o tom, že v koši takto skončí cenný liek?

V našej šťave sú vylisované celé mandarínky s kôrou bez prítomnosti pesticídov a bohaté na antioxidanty. Vyrábame pre Vás šťavu s priaznivými účinkami pre organizmus.

V ČOM VIDÍME PRIDANÚ HODNOTU OVOCNÝCH ŠTIAV S KÔROU?

  • Prvé lisovanie za studena ihneď po zbere

  • Šetrne pasterizovaná neriedená

  • 100% prírodná šťava

  • Ovocie je vypestované v medzinárodnom chránenom území

  • Kôra plodu nie je chemicky ošetrená

Usadenina na dne je prirodzený jav spôsobený obsahom mandarínkovej kôry, odporúčame Vám ju pred otvorením pretrepať.
O nízkej energetickej hodnote, obsahu vitamínov a vlákniny hovorí protokol o skúške

Šťava vs. džús

Poznáte rozdiel medzi 100% ovocnou šťavou a džúsom? Vedeli ste, že je v tom obrovský rozdiel?

Šťava

Šťava je najlepšie stráviteľnou podobou vitamínov, aké do seba môžete dostať.

Fakty:
🔸️ ovocie je od zberu do 24 hodín spracované a odštavené,
🔸️ ihneď po odšťavení a šetrnej pasterizácii pri 72 C sa balia a dostávajú sa do predaja. To zaručuje, že si zachovávajú takmer všetky charakteristické znaky prírodnej šťavy z čerstvo lisovaného ovocia.

Džús

Džúsy sú nielen nešetrne pasterizované, ale sa aj varia, čím sú dokonale zničené živiny, ktoré sú dôvodom, prečo šťavu vlastne konzumujeme.

Fakty:
🔹️ získanie šťavy,
🔹️ odstránenie všetkej dužiny,
🔹️ 45 minút sa varí pri 110 °C – zničí sa väčšina vitamínov,
🔹️ odparenie na 1/5 svojho objemu – zničí väčšinu vitamínov napr: C, A, B1, B6
🔹️ koncentrácia – základ pre 100% džús,
🔹️ dochucovanie podľa jednotlivých receptúr – rozvoz zamrazeného koncentrátu v cisternách jednotlivým výrobcom džúsov, ktorý ich upravujú podľa vlastných receptúr,
🔹️ pridanie umelých vitamínov – vitamíny ktoré neprežili výrobný proces sa do džúsu pridávajú dodatočne.

Protokoly o skúškach

Protokol o skúške
mandarínková šťava

Protokol o skúške
mandarínky kusové