Patríš medzi tých, ktorí si doprajú kráľovské raňajky, alebo len hodíš kávu do seba a začínaš deň nalačno? Najčastejším dôvodom, kvôli čomu zvyknú ľudia vynechať raňajky, je chýbajúci čas. Je nám príjemnejšie leňošiť v posteli ako kmitať v kuchyni. No a keď konečne vyleziemes spod periny, zistíme, že za pár minút musíme vyraziť do práce, je treba deti obliecť do školy a nám nezostane ani toľko času, aby sme si zobrali niečo na cestu. Ak raňajky tiež nepatria medzi tvoje pravideľné rituály, je to veľká chyba. To, čo si dáš a či si dáš niečo pod zub po prebudení, má totiž značný vplyv nielen na tvoj deň, ale aj celkovo na tvoje zdravie. Ak naozaj nestíhaš, daj si aspoň pohár Dalmatínskej mandarínkovej šťavy!

1) Získaš potrebnú energiu

Bez energie to nejde. Vie to tvoje auto, vie to tvoj smartfón. Akurát ty na to občas zabudneš. Je ideálne pokryť aspoň 30% našich energetických potrieb z raňajok. O to viac, že ráno potrebujeme dorovnať stratu príjmu energie z noci. Moho ľudí si myslí, že je to zbytočné, veď počas spánku nespaľujeme kalórie. To však nie je pravda. Naše srdce funguje naplno ako pčas dňa, rovnako aj tráviaci systém a hlavne mozog, ktorý často počas spánku pracuje na plné obrátky. Mandarínková šťava s kôrou si vďaka šetrnej pasterizácii zachováva vitamíny, minerály a antioxidanty potrebné pre celý deň.

2) Pomáha chudnúť

Ďalším omylom je presvedčenie, že vynechaním raňajok dokážeme rýchlo schudnúť. Ak sa však pozrieme na rôzne diéty, všade sa dočítame, že je dôležité jesť niekoľkokrát denne. Je to preto, lebo nepretržitý príjem živín bráni prírastku hmotnosti. Ak by si jedol iba dvakrát denne, tvoje telo sa prepne do rezervného režimu a uloží si všetko, čo si vezmeš, keďže bude predikovať, že už viac nedostane. Raňajky sú teda nevyhnutné pre správne fungovanie metabolizmu. Mandarínky sú navyše ľahko stráviteľné a 100 ml šťavy s kôrou má len 35 kcal.

3) Stabilizuje hladinu cukru v krvi

Ak sa nechceš v práci celé doobeda hanbiť kvôli škrkajúcemu žalúdku, tak si dopraj aspoň 2 deci mandarínkovej šťavy na raňajky! Nezakysluje organizmus a má nízky glykemický index s postupným uvoľňovaním energie. To zabezpečí pocit sítosti na pár hodín. Kým po konzumácii sladkého pečiva (napríklad šišiek, ktoré raňajkujú americkí policajti takmer v každom seriály) hladina cukru v krvi rázom vystrelí hore, po ovocnej šťave sa bude postupne a pomaly stabilizovať.

4) Vyčaruje ti úsmev na tvári

Ako sa hovorí: ráno prázdny žalúdok, večer nervy a smútok. Pohár Dalmatínskej šťavy však zasíti a dodá vitalitu na celý deň. Znižuje pocit stresu, zvyšuje naše vnímanie a pozornosť. Budeš efektívnejší a kreatívnejší a teda aj veselší a šťastnejší. 🙂 A to všetko vďaka neriedenej 100% prírodnej šťavy bez chémie, bez konzervantov a pridaného bez cukru!