Ako to všetko začalo

Všetko sa to začalo pred 20 rokmi, keď som pôsobil ako prezident Futbalového klubu Košice – Barca a zúčastnil som sa sústredení v Sučuraji na ostrove Hvar s našimi športovcami.

Ostrov mi ihneď padol do oka a následne v roku 2007 som sa rozhodol, že na tomto prekrásnom mieste chcem stráviť viac ako len dovolenku. Šiel som za svojím snom a na pláži, v malebnej zátoke Blace, som vybudoval apartmánový komplex.

Za tie roky som mal možnosť objaviť prírodné bohatstvo tohto regiónu a pritom vznikol aj príbeh lisovania nášho domáceho olivového oleja (október – november), zberu mandarínok (september – december), zberu citrónov (september – január), pomarančov, grepov, kumkvatov, kivi aj granátových jabĺk.

Následne sme začali z týchto plodov, keďže sú bez chemických postrekov, vyrábať v domácich podmienkach sirupy a čerstvé lisované šťavy s kôrou, ktoré sme šetrne pasterizovali. S odstupom času môžem zhodnotiť, že vďaka našim šťavám, sme si celá rodina vybudovali výbornú imunitu.

Dalmatínske produkty, ostrov Hvar
Prírodné Dalmatínske produkty

Postupne som sa zoznámil aj s ďalšími produktami, ktoré sú vďaka čistému ovzdušiu a panenskej prírode, v mimoriadnej kvalite. Sú to produkty z medu, sušené figy, ručne ťažená stonská soľ, domáce džemy, levanduľa, bobkový list a nespočetné množstvo liečivých bylín, ktorý sa v týchto klimatických podmienkach nadmieru darí.

Koncom roka 2019 som sa rozhodol podeliť sa s týmito kvalitnými prírodnými produktami aj s ľuďmi nielen z môjho okolia a tak vznikla spoločnosť Dalmatinske, a.s. Košice, ktorá tieto produkty bude dodávať do obchodnej siete FRESH Plus Košice.